SİNOP TÜRKELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yılmaz´ın 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesaj

Bakan Yılmaz´ın 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesaj

 

Bakan Yılmaz, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Yılmaz, mesajında şunları söyledi:

 

"Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türk milleti için olduğu kadar dünya milletleri için de büyük bir lider olan ve 1928’de Başöğretmenlik unvanını alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanettir ve gençlerimiz sayesinde ilelebet payidar kalacaktır.

Yeni neslin Cumhuriyetin fedakâr öğretmenleri tarafından yetiştirileceğine inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik vasfından ilham alan öğretmenlerimiz, mesleklerden en muteberini ifa etmektedir.

Birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimizin gayretleri ile evlatlarımız;  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişecektir.

Ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."

 

 

 

İsmet YILMAZ

Millî Eğitim Bakanı

Gemiyanı Mahallesi Okullar Cad. No 4 Türkeli / SİNOP - 0 368 671 20 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.